avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta grupa a II a de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta grupa a II a de munca

Am o adeverinta c are spune ca incadrarea in grupa a II a de munca s-a facut in baza Ordinului MMPS nr. 201/17.04.1997, anexa 1.
Problema este ca nu gasesc nicaieri acest ordin.
Ma poate cineva ajuta cu acest ordin?

Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Buna ziua, as dori sa ma ajutati intr-o situatie care ma priveste ... Dana Stamatin Dana Stamatin Buna ziua, As dori sa ma ajutati intr-o situatie care ma priveste in legatura cu un dosar de pensie pentru limita de varsta si la care Casa de pensii Neamt nu ... (vezi toată discuția)
De ce nu i se ia in calcul adeverinta de vechime in grupa a 2 a de munca? ContSters260000 ContSters260000 Buna ziua. Tatalui meu i a venit decizia de pensie ,dar nu i a fost luata in calcul o adeverinta de vechime grupa a 2a pt per 01.08.1984 -02.09.1991 unde a ... (vezi toată discuția)
Grupa de munca apeiron2 apeiron2 Buna ziua, va rog din suflet da ca puteti sa ma ajutati , tatal meu a lucrat ca tehnician agronom la o statiune de cercetare apoi ca laborant in sectorul de ... (vezi toată discuția)