Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Divort

:frantic: ÎNCHEIERE 00.10.2014. Suspendă judecata cererii formulate de reclamantul xxxx în contradictoriu cu pârâta xxxxxx. Definitivă. Cu recurs cât timp durează suspendarea. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 00.10.2014.
Document: Încheiere - Suspendare 00.10.2014
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: ÎNCHEIERE/00.09.2014. Respinge ca nefondată cererea formulată de reclamant, de ataşare a dosarelor civile soluţionate de Judecătoria ... şi în care s-au pronunţat hotărârea prin care reclamantul susţine că a fost desfiinţată sentinţa civilă nr. xxx din data de 00.06.2006 precum şi hotărârea de perimare a acţiunii de divorţ în rejudecare. Pune în vedere reclamantului, sub sancţiunea suspendării judecăţii cauzei potrivit dispoziţiilor art. 1551 Cod pr. civilă, să depună la dosarul cauzei, cu cel puţin 5 zile înaintea următorului termen de judecată, în copii legalizate, hotărârea prin care reclamantul susţine că a fost desfiinţată sentinţa civilă nr. xxx din data de 00.06.2006 pronunţată de Judecătoria B şi hotărârea de perimare a acţiunii de divorţ în rejudecare. Se va cita pârâta. Amână judecarea cauzei. Stabileşte termen de judecată la data de 00.10.2014. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 00.09.2014.
Document: Încheiere de şedinţă 00.09.2014
Este suspendată judecata pentru neîndeplinirea dispozițiilor instantei.
adica???... e a doua oara cand se amana asa... cum ar trebui sa raspund la o astfel de solutie in calitate de parat???
Depinde daca sunteti doar parat sau parat reconventional. Pentru parat, e convenabil. Nu s-a amanat, s-a suspendat.
eu nu ma pot prezenta... sunt parat, dar parat reconventional ce inseamna??? :D :O:rtfm: