Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru incasari si plati
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru incasari si plati

Buna seara, ma intereseaza cum pot corecta o greseala in registrul inacasari si plati, am scris o suma de 2 ori. Multumesc
Cu pasta corectoare.
Buna seara,

Domnule avocat Bicov Stefan, nu se admit corectii de acest gen in RJIP.

Stimata doamna in cursul acestei luni ati efectuat inregistrarea eronata?
greseala este in luna mai, eu imi fac unul pe calculator, si apoi trec in RJIP. ma gandeam poate pot taia cu o linie suma ,semnez si stampilez
Exact asa trebuie sa faceti. Barati cu o linie suma gresita, semnati si stampilati, mentionati inclusiv data la care ati facut corectia respectiva, apoi procedati identic si cu totalurile cumulate pana ajungeti la zi.
Multumesc frumos:)