avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Impozitare prima de sarbatori
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Impozitare prima de sarbatori

Buna ziua ,

Daca se poate as vrea o lamurire cu privire la un aspect :

daca un salariat care nu are persoane la deducere a primit o suma de bani ca si prima de sarbatori , asi dori sa stiu daca acea suma este impozabila in totalitate sau daca din acea suma 150 lei nu se impoziteaza , iar diferenta se impoziteaza si prin ce lege sau hotarare este reglementat acest lucru .

Va multumesc

Astept un raspuns din partea dumneavoastra

Alte discuții în legătură

Cadouri de craciun viorel_georgescu53 viorel_georgescu53 1)am 2 salariati care au copii minori ;2 sant sot si sotie ;pot acorda \"cadou\"150 lei fiecarui salariat pt copii??;celorlalti salariati as dori sa le ... (vezi toată discuția)
Salarul ! justmusy justmusy As dori sa stiu daca se poate afla din fisa fiscala cati bani am primit pe o luna :) De exemplu venit brut scrie 1812 deduceri personale 150 alte deduceri ... (vezi toată discuția)
Cadou craciun: tichete cadou si bani ContSters73874 ContSters73874 Buna ziua, Unitatea a acordat de Craciun ”cadou” angajatilor [b]in valoare totala de 400 ron / pers[/b]., (total 10 angajati = 4.000 ron), ... (vezi toată discuția)