Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Indemnizatia de veteran de razboi prin raportare la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Indemnizatia de veteran de razboi prin raportare la legea 303/2007

Buna seara, deschid un subiect pe forum daca imi poate spune cineva,cat reprezinta solda de grad a unui sublocotenent MAPN,si daca aceasta solda se raporteaza la nivelul salariului minim pe economie.
In cauza, fiind vorba de veterani de razboi carora , se stabileste o renta de 50% din solda de grad a unui sublt. MAPN,conform legii 303/2007, care majoreaza renta mentionata la art.14 din legea 44/1994, de la 25% la 50%,din solda unui sublt. MAPN.
in vederea unui raspuns avizat, multumesc anticipat!

ContSters139112, utilizator