Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Internship in companie romaneasca - cetatean strain
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Internship in companie romaneasca - cetatean strain

Buna ziua,
o companie din Romania a primit solicitare de la un cetatean german (student) pentru un internship (fara plata) de 4 luni de zile.
in ce conditii poate fi efectuata aceasta colaborare?
ce documente sunt necesare si unde trebuie trimise?

Persoana in cauza are nevoie de un 'traineeship agreement' si de un certificat/adeverina prin care sa fie evaluata performanta sa dupa cele 4 luni. acestea vor fi transmise universitatii.

Multumesc!
farcas25, utilizator