avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce tip de firma PFA,II sau SRL trebuie sa aleg pentru ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce tip de firma PFA,II sau SRL trebuie sa aleg pentru firma catering, gen organizari evenimente.

Buna seara,

Intentionez sa-mi deschid o firma de catering, gen organizare evenimente nunta..
In acest moment am doar ideea.
Am cateva intrebari la care v-as fi recunoscator daca mi-ati raspunde.

1. Pentru acest gen de firma, imi recomandati SRL, SRL-D, II, PFA? (avand in vedere ca activitatea se va desfasura mai mult in sezon eu ma gandesc ca ar fi mai bine PFA sau II, ce parere ave-ti?)
2. Ca sa o deschid pe II sau PFA, am inteles ca am nevoie de o diploma, un curs, ceva specializare in domeniu, adevarat?
3. Voi oferi servici de tip fantana de ciocolata cu fructe si ma gandeam la aparatul de fum cu gheata carbonica.

Acestea sunt intrebarile mele.

Va multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Acte necesare firma catering danyeld danyeld Buna tuturor, Intentionez sa imi deschi o firma de catering, gen organizare evenimente nunta.. Deocamdata am doar ideea si.. banii. Am niste intrebari la ... (vezi toată discuția)
Infiintare bar-mobil evenimente Octavian27 Octavian27 Buna ziua, Doresc sa achizitionez un bar mobil pentru prepararea de cocktailuri la diverse evenimente(nunti,botezuri ,petreceri). Intrebarea mea este daca pot ... (vezi toată discuția)
Firma organizatoare de evenimente grf grf buna ziua. as avea si eu cateva intrebari....As dori sa deschid o firma de organizari evenimente dar care sa includa sonorizariile pt ... (vezi toată discuția)