avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1010 soluții astăzi

Rămâi informat cu avocatnet.ro, acum și pe Google News. Click aici și apasă pe urmărește-ne (follow sau steluță)!

Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS la dobanda bancara
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS la dobanda bancara

Luna trecuta am incasat 100 lei din dobanda bancara.

Cand trebuie sa platesc la ANAF CASS-ul?
Cat trebuie sa platesc daca nu sunt salariat?

Alte discuții în legătură

plata cass la venitul din dobanda Alexutu123 Alexutu123 Daca am un depozit bancar de 2000 lei cu o dobanda incasata incont de 5 lei pe an, automat trebuie sa platesc din nou cass la salariul minim??? Banii sunt ... (vezi toată discuția)
Impozit cass persoana coasigurata,dar cu depozit bancar la termen! Marox83 Marox83 Buna ziua,am si eu niste nelamuriri,in anul 2010 luna mai am decis sa platesc contributia CASS prin plata directa eu nefiind angajat,am efectuat plata directa ... (vezi toată discuția)
Trebuie să plătesc cass? Bibi60 Bibi60 Bună seara Eu sunt pensionară din anul 2022 luna iunie. În cursul anului 2024 am realizat venituri din pensie pentru care nu plătesc CASS și am mai ... (vezi toată discuția)