avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie contabila cabinet veterinar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie contabila cabinet veterinar

Buna seara, sunt la iceput de drum, cu un cabinet veterinar.Ma poate ajuta cineva cu o monografie contabila?Este un SRL.Trebuie sa fie platitor de tva?are scutiri?ce lege trebuie studiata?Am inteles de pe forum ca sunt unele cazuri cand sunt scutiri de tva.va rog mult!

Alte discuții în legătură

Cabinet medical privat adrioana adrioana Buna seara.As dori sa stiu daca un cabinet medical privat nou infiintat este obligat sa se declare platitor sau neplatitor de TVA si in ce masura ... (vezi toată discuția)
Help please, cine stie modul de lucru la pay point loredanaalina loredanaalina Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu o monografie sau macar cateva indicatii cu procedura de inregistrare in contabilitate a operatiunilor pay point.Am un abc ... (vezi toată discuția)
Achizitie autovehicul din polonia sanducatanas sanducatanas Sunt SRL.Am cumparat din Polonia un autovehicol.Factura a fost emisa in zloti.Atat noi cat si vanzatorul suntem platitori de Tva.Va rog sa-mi spuneti daca am ... (vezi toată discuția)