Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate gradul 3 , si pensia la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate gradul 3 , si pensia la implinirea varstei .

Buna ziua si multumesc pentru posibilitatea pe care o am in continuare de a adesa intrebari pe acest site .
Sunt pensionata pe caz de boala cu drept de munca gradul 3 . Lucrez de 7 ani 4 ore/zi . La anul in 2016 octombrie implinesc varsta legala de pensionare . Si aici vine intrebarea mea , de fapt doua .
1. Cat la suta procentual , reprezinta pensia de invaliditate gradul 3 , din pensia legala ? Sa fiu mai precisa , cam cu cat -s-ar marii pensia actuala ?
2.La anul in octombrie , eu trebuie sa ma duc la casa de pensii cu adeverinta de la servici , unde se arata ca am mai lucrat 8 (respectiv 4 ani , si ce salariu am avut ) , sau depune firma dosarul ?
Va multumesc anticipat , oricui imi da un raspuns .
Amitame, utilizator