Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Asociatie sportiva sau club sportiv
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Asociatie sportiva sau club sportiv

Buna ziua,

Suntem un grup de părinți care dorim să atragem sponsorizări, și redirecționarea celor 2 % din venit pentru o echipa de handbal fete.
Dorim să știm ce este mai bine să înființăm o asociație sau un club sportiv, fetele joacă la o echipă gen CSS
Echipa de cine apartine?
Copii sunt legitimații la CSS, dar noi ca părinți dorim să ii susținem deoarece nimeni nu se implică și nu oferă absolut nimic, nici măcar mingi.
Dorim ca toate sponsorizările să meargă la ei și nu în altă parte.
biancarenata, utilizator
Nu se pot incheia contracte de sponsorizare cu CSS care sa prevada expres doar sponsorizarea echipei de handbal?
Noi ca și părinti dorim transparenta totala și am fost îndrumați de antrenori să facem o asociatie, doarece la CSS exista mai multe grupe de handbal
In acest caz, puteti infiinta un Club Sportiv.
GHID INFORMATIV DE ÎNFIINŢARE A STRUCTURILOR SPORTIVE
[ link extern ] .