avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... ocolul silvic face marcari pentru arborii situati in ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

ocolul silvic face marcari pentru arborii situati in intravilanul localitatii

la taierea unor arbori dintr un parc situat in intravilanul localitatii - domeniul public, spatiu verde, pe langa avizul protectie mediului este necesar si marcarea lor de catre ocolul silvic?

Alte discuții în legătură

Contraventie, amenda taiere copaci de pe proprietate robix robix Buna ziua. Azi am fost pus in fata unei aberatii made in Romania. Am rugat o persoana sa-mi taie salcamii de pe un teren aflat in proprietatea mea si, supriza, ... (vezi toată discuția)
Plingere, fundatie ,patrimoniu cultural ContSters129189 ContSters129189 o fundatie cu ob, de activitate patrimoniu cultural pretinde ca in ultimii ani s-au distrus citiva arbori din jurul unui castel de patrimoniu. parcul rspectiv ... (vezi toată discuția)
Vecinul nu vrea sa taie un nuc rrobert rrobert Vecinul are un nuc situat la o distanta mai mica de 2m de zidul casei mele. Ramurile acestuia freaca acoperisul, iar ruperea uneia dintre acestea il poate ... (vezi toată discuția)