Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... parinti separati, acord calatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

parinti separati, acord calatorie

Parintii sunt separati de 5 ani, dar nu au divortat, copilul sta cu mama, aceasta ar dori sa plece in Romania sa isi viziteze parintii, dar sotul nu isi da consimtamantul pentru ca sotia sa calatoreasca cu minorul. Ambii soti locuiesc in UK. Ce ar putea face mama, urgent, sa poata sa plece si sa se intoarca cu minorul?
~ Conținut șters la cerere ~
Cetatenia copilului?
este nascut in UK, dar este cetatean roman. Nu are cetatenie britanica.
are pasaport copilul?
da