avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Care va fi baza de impozitare la IF in 2016?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Care va fi baza de impozitare la IF in 2016?

La ce suma se va raporta calcularea bazei de impozitare pt plata CAS ca membru IF ? La venitul net realizat sau , in ce masura se incadreaza impozitarea de la plafon minim la cel maxim ? De exemplu la un venit net de aprox 40.000 lei/an....?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Cass si cas pentru ii sasugorj sasugorj Sunt intreprindere individuala nu PFA, impozitat in sistem real nu pe norma de venit. In acest caz platesc cass si cas conform venitului real sau raportat la ... (vezi toată discuția)
Baza de calcul cas si cass 2019 Alina Br Alina Br La data de 15.02.2019 mi-am infiintat un PFA in sistem real. Venitul net realizat pentru perioada 15.02.2019 - 31.12.2019 a fost de 49.467 lei. Pentru a ... (vezi toată discuția)
Cas/cass declarație unica 2019 pobosa pobosa Bună, Am observat niște câmpuri noi în declarația unica pe 2019, mai exact la calculare CAS/CASS sunt câmpuri obligatorii și care nu accepta valori ... (vezi toată discuția)