Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DECIZII salariu minim pe economie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DECIZII salariu minim pe economie

Va rog sa imi spuneti daca sunt obligata sa comunic in scris, sub semnatura privata, deciziile de majorare salariu reglementate prin HG, sau "toata lumea este datoare sa cunoasca legea"
Multumesc frumos
Herra_, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Slavinia a scris:

Nu este obligatorie informarea în scris a acestui fapt.

La primirea deciziei, salariatul ia act de modificarea pe care instituția a fost obligata sa o facă, conform HG.

Ai balmajit-o ca mine :)))
Oricum, m-a ajutat. Numai bine!
:closedtopic:

~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos, Slavinia!
Sunteti obligata sa comunicati acele decizii salariatilor.