avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DECIZII salariu minim pe economie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DECIZII salariu minim pe economie

Va rog sa imi spuneti daca sunt obligata sa comunic in scris, sub semnatura privata, deciziile de majorare salariu reglementate prin HG, sau "toata lumea este datoare sa cunoasca legea"
Multumesc frumos
Ultima modificare: Joi, 19 Noiembrie 2015
Herra_, utilizator
Cel mai recent răspuns: Herra_ , utilizator 06:46, 20 Noiembrie 2015
~ Conținut șters la cerere ~
Slavinia a scris:

Nu este obligatorie informarea în scris a acestui fapt.

La primirea deciziei, salariatul ia act de modificarea pe care instituția a fost obligata sa o facă, conform HG.


Ai balmajit-o ca mine :)))
Oricum, m-a ajutat. Numai bine!
:closedtopic:

~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos, Slavinia!
Sunteti obligata sa comunicati acele decizii salariatilor.

Alte discuții în legătură

Una pe zi! Valeriu TUDOR Valeriu TUDOR E vorba de o melodie pe zi, incepand de azi, pentru frumoasele si distinsele noastre colege! Cu toata ... (vezi toată discuția)
Inspector resurse umane sabrer_2006 sabrer_2006 Revisalul se va intocmi doar de un inspector resurse umane? Multumesc anticipat pentru raspuns. (vezi toată discuția)
Dueluri epigramistice Valeriu TUDOR Valeriu TUDOR Mi-e dor de schimbul de epigrame pe care l-am avut, nu cu mult timp in urma, in special cu Ana-Cristina Margu! Mi-ar placea sa reluam aceste dialoguri in ... (vezi toată discuția)