avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 676 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Plata amenda de circulatie si stingerea datoriilor la ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Plata amenda de circulatie si stingerea datoriilor la bugetul local

Conform noului cod fiscal, am inteles ca, daca ai o amenda de circulatie, daca vrei sa platesti impozitul la masina de pilda, suma platita se duce la amenda, si nu la impozit...pana se stinge datoria la amenda. E adevarat? Nu sunt datorii separate?

Alte discuții în legătură

Impozit pe cladire si masina Vasile MARIAN Vasile MARIAN Buna ziua, Ieri am fost la primarie sa platesc impozitul pe 2010 pentru casa si masina. Spre surprinderea mea, angajatul primariei care se ocupa cu incasarea ... (vezi toată discuția)
Taxe locale cod fiscal dudaewvlro dudaewvlro am fost la primarie sa platesc impozitul la masina si casa si au zis sa platesc mai intai o amenda mai veche de 210 lei ca nu mai merge. In noul cod fiscal e ... (vezi toată discuția)
Are voie primaria sa nu incaseze impozitul pe anul in curs daca ai restante? terorista2012 terorista2012 Primaria are voie sa nu incaseze impozitul pe casa ,teren si salubritate pe anul in curs daca pe anul trecut ai o amenda neachitata,si salubriatatea ... (vezi toată discuția)