avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contract cu casa de pensii pentru PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contract cu casa de pensii pentru PFA

Buna ziua,

Ce documente sunt necesare la Casa de Pensii pentru a incheia un contract pentru pensie?
Mentionez ca este vorba despre o persoana cu un PFA care plateste impozit pe norma de venit cu activitate in agricultura, iar de la Financiar i s-a spus ca cei din domeniul acesta de activitate nu mai depun la ei declaratia 600, ci trebuie sa mearga la casa de pensii.

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Pfa creat in feb 2014 in paralel cu job fix 8 ore JcDaniel JcDaniel Am creat PFA in 19 feb 2014 codul caen 7022 consultanta si management cu plata contributilor in sistem real. Iar venitul net estimat a fost 500 ron (2000 ... (vezi toată discuția)
Norma de venit si cas giolgau giolgau pe decizia de impunere din 2012 am : norma venit 11000 . venit net pe baza normelor de venit , impozit 1760, am mai platit cass (sanatatea ) 5, 5% Intrebare ... (vezi toată discuția)
Pfa norma fixa de venit plateste cas dodo2009 dodo2009 Buna ziua, Am infintat un PFA cu norma fixa de venit (9500lei) in luna februarie 2012 si la acea data nu eram obligata sa platesc contributie la pensie. ... (vezi toată discuția)