Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Administrator SRL si consilierii juridici
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Administrator SRL si consilierii juridici

Buna ziua! Imi puteti spune si argumenta daca avem o firma, un SRL si suntem administratori putem fi totodata si consilieri juridici la aceea firma daca avem studiile necesare??
~ Conținut șters la cerere ~
Statutul CJ este lege?? Eu auzisem ca e doar un regulament intern al Uniunii consilierilor juridici!!
~ Conținut șters la cerere ~
Tot in Legea 514 scrie ca de fapt statutul consilierilor juridici este acela ori de functionar public ori de salariat. Deci consilierii juridici trebuie sa urmeze 2 statute??
Statutul Consilierilor Juridici este publicat in Monitorul Oficial partea I, deci este opozabil tuturor.