avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Administrator SRL si consilierii juridici
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Administrator SRL si consilierii juridici

Buna ziua! Imi puteti spune si argumenta daca avem o firma, un SRL si suntem administratori putem fi totodata si consilieri juridici la aceea firma daca avem studiile necesare??
Cel mai recent răspuns: Iulian81 , utilizator 22:20, 5 Septembrie 2016
~ Conținut șters la cerere ~
Statutul CJ este lege?? Eu auzisem ca e doar un regulament intern al Uniunii consilierilor juridici!!
~ Conținut șters la cerere ~
Tot in Legea 514 scrie ca de fapt statutul consilierilor juridici este acela ori de functionar public ori de salariat. Deci consilierii juridici trebuie sa urmeze 2 statute??
Statutul Consilierilor Juridici este publicat in Monitorul Oficial partea I, deci este opozabil tuturor.

Alte discuții în legătură

Ccj pro sau contra? Spatiu destinat opiniilor Dumneavoastra.
Ne inscriem? Nu ne inscriem?
Avantaje? Dezavantaje ? (vezi toată discuția)
Contract prestari servicii pentru profesia de consilier juridic Carmen(kammy) Carmen(kammy) am vazut anumite rspunsuri in forumul dumneavoastradar va rog sa mi spuneti daca un jurist, adica persoan care are o diplom de studii rspectiv licenta in ... (vezi toată discuția)
Consilierul juridic isi poate face reclama? DanyD DanyD Exista aceasta posibilitate legala ca un cj sa isi faca reclama, in vederea incheierii unor contracte cu diverse SC? Adica: un cj are un domiciliu ( un imobil ... (vezi toată discuția)