Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta perioada lucrata pt. dosar pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta perioada lucrata pt. dosar pensionare

Buna ziua,va rog sa ma indrumati de unde poate fi luata o adeverinta pt ani lucrati :1 iunie 1974- august1979 .Institutia in care a lucrat fost ICPB actual(cred ca asa se numeste) IACPB -Intr. constructii prefabricate din beton Bucuresti.
-Unde pot accesa arhiva acestei intreprinderi?
-Care sunt pasi de a intra in posesia adev.

O alta probl., eu am lucrat in comert mag.Cocor ( din Bucuresti ) din 1980-1989 unit de stat, de dupa pana in 2008 tot in Cocor dar angazat in decursul anilor la 3 firme private, cum de fapt se infiintase dupa 1989.Pt. dosarul de pensionare imi trebuie adeverinta de la unit de stat si cele private???
Multumesc
mymymymy a scris:

Buna ziua,va rog sa ma indrumati de unde poate fi luata o adeverinta pt ani lucrati :1 iunie 1974- august1979 .Institutia in care a lucrat fost ICPB actual(cred ca asa se numeste) IACPB -Intr. constructii prefabricate din beton Bucuresti.
-Unde pot accesa arhiva acestei intreprinderi?
-Care sunt pasi de a intra in posesia adev.

O alta probl., eu am lucrat in comert mag.Cocor ( din Bucuresti ) din 1980-1989 unit de stat, de dupa pana in 2008 tot in Cocor dar angazat in decursul anilor la 3 firme private, cum de fapt se infiintase dupa 1989.Pt. dosarul de pensionare imi trebuie adeverinta de la unit de stat si cele private???
Multumesc

de cand treb sa platesti taxa de 450 lei??????
Intreprinderea de constructii prefabricate de beton Bucuresti in prezent este astazi Granitul S.A., cu sediul in Sos.VERGULUI nr.18, mun.Bucureşti.

Pentru perioadele cuprinse intre 1990 pana la 01.01.2011, va puteti adresa direct ITM-ului in raza careia a avut sediul fostul angajator, sens in care veti depune o solicitare in care trebuie sa mentionati datele dvs de identificare, nume,prenume, CNP, adresa ,precum si societatile la care ati lucrat - de preferabil sa scrieti numele corect si CUI-ul acestora.
La solicitare veti atasa : copie C.i., copie Monitor Oficial unde ati publicat pierderea carnetului de munca.

IACPB nu este acualul GRANITU, am sunat
....Institutia in care a lucrat fost ICPB actual(cred ca asa se numeste) IACPB -Intr. constructii prefabricate din beton Bucuresti.

Care este denumirea corecta a intreprinderii ?
Bună ziua, ați găsit ceva legat de aceasta firma ICPB?

Cornel Vasile a scris:

....Institutia in care a lucrat fost ICPB actual(cred ca asa se numeste) IACPB -Intr. constructii prefabricate din beton Bucuresti.

Care este denumirea corecta a intreprinderii ?