Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare CIM nedet si incheiere CIM deter.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare CIM nedet si incheiere CIM deter.

Buna ziua.
Sunt angajat cu CIM nedeterminat pe o functie de executie.
Am fost promovat pe o functie de conducere temporar vacanta, prin decizie a angajatorului.
CIM nedeterminat in aceasta situatie se suspenda si se incheie un CIM determinat pt functia de conducere? Cum se inregistreaza in revisal?
Multumesc.
Nu se suspenda c.i.m. in astfel de situatii... probabil ca in cazul dvs este vorba doar despre o delegare de competenta care nu se opereaza in REVISAL.

Sunteti din sectorul privat sau bugetar ?

Bugetar.
Problema este ca am avut un control. In urma acestui control ni s-a spus ca trebuie sa suspendam toate CIM-rile nedeter. a persoanelor care au fost numite pe functie de conducere vacanta pana la organizarea concursului, si sa incheiem cu aceste persoane CIM determinate.
Noi am facut asa, problema a fost ca nu s-au putut inregistra in revisal noile contracte.
Brokeru22, utilizator
De ce nu ati putut inregistra in REVISAL? Ce eroare v-a dat programul?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu pot exista doua contracte cu norma intreaga pe angajat.
Vesnica problema a programului ...numai daca incetati vechiul c.i.m. se poate inregistra noul c.i.m. cu norma intreaga.