avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul indemnizatie crestere copil

Buna ziua,
Luna aceasta am depus dosarul pentru indemnizatie crestere copil si am fost sunata de la Agentia de plati a sect 2 ca trebuie refacuta adeverinta, mai exact, doamna solicita ca in adeverinta sa fie trecut la rubrica venit net salariul pe care l am luat în mana
Asa este? Venitul net solicitat in adeverinta este =cu salariul net?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Recalculare indemnizatie iulik_iulik iulik_iulik Buna ziua, sunt in concediu de crestere copil pana la 2 ani si de luna aceasta mi se recalculeaza indemnizatia. La inceputul lunii trecute am aflat ca in venit ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil calculata gresit Angy17 Angy17 Buna ziua, In urma depunerii dosarului pentru indemnizatie crestere copil cu handicap de la 2 la 3 ani am primit decizia de indemnizatie.Am constatat ca s-a ... (vezi toată discuția)
Prelungire ccc Loredana_84 Loredana_84 Buna ziua, O salariata se afla in CCC 2 ani pana la 16.08.2014. Tatal inca nu intrat in CCC o luna. Intre timp, salariata a nascut din nou in ... (vezi toată discuția)