Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto eliminata definitiv?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto eliminata definitiv?

buna seara e adevarat ca guvernu a eliminat taxa de mediu definitiv?multumesc
Inca nu a fost promulgat actul normativ si se pare ca inca nu se va intampla
dar e vorba ca din 1 ian 2017 se va elimina obligatoriu cica e vorba sa introduca taxa in carburant ....multumesc
Pana la 01.01 2017 mai sunt alegerile parlamentare care ii intereseaza pe alesii neamului
Taxe si impozite au la dispozitie tot anul sa dispuna prin HG si OUG
Sunt interesat sa Angajez avocat pentru a înmatricula un autoturism fără plata timbrului de mediu. Îl rog pe cel interesat sa ma contacteze pe privat spunându-mi prețul pentru caz, numai dacă accepta ca plata sa fie făcută atunci când exista o decizie definitiva și irevocabila a instantei pentru caz.
Mulțumesc.
buna ziua am inteles ca parlamentul a retrimis legea care elimina 102 taxe printre care si timbru de mediu la presedinte inseamna ca presedintele e obligat sa o promulge spre eliminare asta se va intampla anu viitor ?multumesc .