avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA infiintare punct de lucru in bloc de locatari
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA infiintare punct de lucru in bloc de locatari

Buna ziua,
As vrea sa deschid un punct de lucru pt un PFA.
Apartamentul in care vreau sa fac punctul de lucru se afla intr-un bloc cu locatari.
Detin deja un contract de inchiriere pe PFA, inregistrat la anaf.
In afara de aprobarea administratorului asociatiei de locatari, mai este nevoie si de acordul vecinilor( drepta, stanga, jos, sus)?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Ce documente sunt necesare ptr deschiderea pct.de lucru ? Cezar66 Cezar66 Bună ziua ! Vreau sa deschid pct de lucru odata cu infiintarea firmei. In afară de contractul de inchiriere (dovada detinerii spatiului) mai am nevoie de ... (vezi toată discuția)
Lnfiintare punct de lucru marianasandu2000 marianasandu2000 o societate comerciala \\"X\\" are in comodat un apartament pe care urmeaza sa-l renoveze si sa-l inchirieze catre o alta persoana juridica \\"Y\\". In ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa SilaghiCristina SilaghiCristina As vrea sa infiintez un pfa (in Bihor) .Intrebarea mea ar fi daca am nevoie de semnaturile vecinilor sau doar de aprobarea asociatiei de proprietari ... (vezi toată discuția)