avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintarea unei firme S.R.L
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintarea unei firme S.R.L

Buna ziua
Doresc sa infiintez o firma S.R.L si doresc sa stiu daca ma afecteaza faptul ca acum 6 ani am fost plecat in Italia si am avut acolo deschisa o alta firma pe care nu am mai apucat sa o inchid si nici nu mi-am mai platit taxele.
O sa imi vina aici in Romania ca sa platesc taxele daca o sa imi fac alta firma aici?
Care ar fi consecintele?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Firmă în românia cu punct de lucru in italia Marius Ciprian Chescu Marius Ciprian Chescu Bună ziua. Aș dori să deschid o firmă în România cu punct de lucru în Italia fără angajați, muncitorul sa fiu eu cu prestare servicii de manodopera. ... (vezi toată discuția)
Cetatean roman cu domiciliul in italia miluc miluc BUNA ZIUA sant cetatean roman cu domiciliu in italia,unde si lucrez cu acte in regula,in consecinta platesc taxe si impozite Aceste castiguri trebuie ... (vezi toată discuția)
Fotograf de nunta care lucreaza principal cu clienti americani George Novac George Novac Buna, sunt un fotograf de nunta care lucreaza principal cu clienti americani. As vrea sa inchid firma in italia si sa deschid in Romania. Vreau sa precizez ca ... (vezi toată discuția)