avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Indemnizatie copil, PFA cu venituri mici
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Indemnizatie copil, PFA cu venituri mici

Buna ziua,

Imi puteti spune va rog daca in cazul unui PFA, care in anul 2015-2016 a realizat venituri foarte mici, dar care plateste anual impozitele aferente sumelor realizate, se poate beneficia de indemnizatie pentru copil? Daca da, care ar fi suma minima in acest caz?
Va multumesc,
Ultima modificare: Miercuri, 3 Mai 2017
buburuza 29, utilizator

Alte discuții în legătură

Concediu de maternitate pfa arianaferseta arianaferseta Buna ziua Sunt salariata cu CIM pe perioada determinata, care va inceta la 30.09.2015. Am un PFA pentru care decizia de impunere anticipata pe an 2015 are ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie mama terenteionut terenteionut Buna ziua! Sotia mea este insarcinata,va naste in luna august. la locul actual de munca are contract de munca incepand din luna octombrie2015, prin urmare nu ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil nicoletaradu nicoletaradu Buna ziua! as dori sa stiu daca beneficiez de indemnizatie crestere copil daca am un contract civil incheiat acum 4 ani si expira in luna decembrie. mentionez ... (vezi toată discuția)