Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare CM, ITM Bucuresti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare CM, ITM Bucuresti

Buna ziua,

Societatea la care am lucrat mi-a inregistrat cm la itm bucuresti intr-o vineri (conform datei de pe ctr), din informatile pe care le detin, vineri itm-ul nu lucreaza cu publicul.

Am rugamintea sa imi comunicati daca este ok inregistrat.

Urmeaza sa fac o plangere si doresc sa stiu daca trebuie mentionat si acest aspect.

Multumesc
1. Daca pe CIM se afla stampila ITM cu numar de inregistrare si parafa si semnatura inspectorului este O.K.
2. Daca vreti sa va convingeti, mergeti personal la ITM, cu copia dupa CIM, sa va confirme inregistrarea.
Mergeti la ITM si verificati realitatea.
A fost o perioada destul de lunga in care, la ITM Bucuresti, s-au inregistrat contracte, decizii, etc. si vinerea.
Daca este stampila ITM-ului nu aveti de ce sa va faceti probleme.
Buna seara!
Vreau sa fac o sesizare catre ITM, referitor la o firma cu sediul in Buc. la care eu am lucrat si care refuza sa-si indeplineasca obligatiile salariale fata de mine.
Va rog sa ma indrumati putin. Eu sunt din alt oras si as vrea sa trimit cu posta asceasta sesizare, dar nu stiu exact la ce adresa sa o trimit. Am gasit mai multe adrese si cineva spunea pe acest forum si de Inspectia Muncii. Unde sa trimit totusi aceasta sesizare?
Multumesc anticipat!
giony18 a scris:

Buna ziua,

Societatea la care am lucrat mi-a inregistrat cm la itm bucuresti intr-o vineri (conform datei de pe ctr), din informatile pe care le detin, vineri itm-ul nu lucreaza cu publicul.

Am rugamintea sa imi comunicati daca este ok inregistrat.

Urmeaza sa fac o plangere si doresc sa stiu daca trebuie mentionat si acest aspect.

Multumesc

Daca nu au program cu publicul nu onseamna ca nu lucreaza, ca stau acasa. La noi la ITM se mai practica sa lasi documentele la inregistrat, daca sunt multe, si sa le ridici in alta zi. Astfel ele apar inregistrate cu data cand au fost operate....