avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 373 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare CM, ITM Bucuresti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare CM, ITM Bucuresti

Buna ziua,

Societatea la care am lucrat mi-a inregistrat cm la itm bucuresti intr-o vineri (conform datei de pe ctr), din informatile pe care le detin, vineri itm-ul nu lucreaza cu publicul.

Am rugamintea sa imi comunicati daca este ok inregistrat.

Urmeaza sa fac o plangere si doresc sa stiu daca trebuie mentionat si acest aspect.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:52, 5 August 2013
1. Daca pe CIM se afla stampila ITM cu numar de inregistrare si parafa si semnatura inspectorului este O.K.
2. Daca vreti sa va convingeti, mergeti personal la ITM, cu copia dupa CIM, sa va confirme inregistrarea.
Mergeti la ITM si verificati realitatea.
A fost o perioada destul de lunga in care, la ITM Bucuresti, s-au inregistrat contracte, decizii, etc. si vinerea.
Daca este stampila ITM-ului nu aveti de ce sa va faceti probleme.
Buna seara!
Vreau sa fac o sesizare catre ITM, referitor la o firma cu sediul in Buc. la care eu am lucrat si care refuza sa-si indeplineasca obligatiile salariale fata de mine.
Va rog sa ma indrumati putin. Eu sunt din alt oras si as vrea sa trimit cu posta asceasta sesizare, dar nu stiu exact la ce adresa sa o trimit. Am gasit mai multe adrese si cineva spunea pe acest forum si de Inspectia Muncii. Unde sa trimit totusi aceasta sesizare?
Multumesc anticipat!
giony18 a scris:

Buna ziua,

Societatea la care am lucrat mi-a inregistrat cm la itm bucuresti intr-o vineri (conform datei de pe ctr), din informatile pe care le detin, vineri itm-ul nu lucreaza cu publicul.

Am rugamintea sa imi comunicati daca este ok inregistrat.

Urmeaza sa fac o plangere si doresc sa stiu daca trebuie mentionat si acest aspect.

Multumesc


Daca nu au program cu publicul nu onseamna ca nu lucreaza, ca stau acasa. La noi la ITM se mai practica sa lasi documentele la inregistrat, daca sunt multe, si sa le ridici in alta zi. Astfel ele apar inregistrate cu data cand au fost operate....

Alte discuții în legătură

Nu mi s-a platit preavizul ALY_ALY30 ALY_ALY30 Buna ziua Sotul meu a lucrat la o firma si la dat in preaviz ,la anuntat intr o zi de maine vii sa semnezi preavizu,nu mai putem sa dam salariu sa desfiintat ... (vezi toată discuția)
Loc de munca gabi1970 gabi1970 buna,am si eu o nelamurire,in legatura cu lucrul. s-a deschis un nou restaurant in cadrul caruia normal muncesc oameni.eu lucrez din 07.01.2017 si abia acum in ... (vezi toată discuția)
Cerere de lichidare PETROIRAMONANICOLITA PETROIRAMONANICOLITA Buna ziua am lucrat 2 luni la o firma in romania care m-a detasat in italia ca si camerista am avut contract de munca incheiat in romania pe perioada ... (vezi toată discuția)