avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt Angajator si doresc sa angajez personal cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt Angajator si doresc sa angajez personal cu handicap.

Buna ziua ! Societatea la care lucrez a depasit numarul de 50 angajati si trebuie sa platesc taxa de handicap sau sa angajez personal cu handicap.
Daca vreau sa angajez unde ma adresez? Care sunt pasii ?
Am accesat siteul www.anofm.ro,dar m-am blocat ! trebuie sa declar si la Somaj pentru personal ?
Societatea apartine de Ilfov,trebuie sa merg la agentiile teritoriale pentru ocuparea fortei de munca de Illfov?

Alte discuții în legătură

Angajare persoana cu handicap Ioana Iordache Ioana Iordache Buna ziua ! Societatea la care lucrez a depasit numarul de 50 angajati si trebuie sa platesc taxa de handicap sau sa angajez personal cu handicap. Daca vreau ... (vezi toată discuția)
Angajare persoana cu dezbilitati Ioana Iordache Ioana Iordache Buna ziua ! Societatea la care lucrez a depasit numarul de 50 angajati si trebuie sa platesc taxa de handicap sau sa angajez personal cu handicap. Daca vreau ... (vezi toată discuția)
Nedepunere situatie locuri vacante la agentia de somaj carmenbn carmenbn Ieri am angajat un somer.Astazi a fost la somaj sa ceara suspendarea ajutorului de somaj si i s-a spus ca firma nu figureaza la ei,ca nu a depus situatia cu ... (vezi toată discuția)