Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... nerespectare hotarare definitiva instanta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

nerespectare hotarare definitiva instanta

Buna ziua.
Pe scurt, am fost data in judecata de catre asociatia de proprietari deoarece refuzam sa platesc niste penalitati pe care le consideram nelegale. Instanta mi-a dat dreptate, iar ei au pierdut procesul. Nu au facut recurs, hotararea este definitiva, dar administratorul blocului refuza sa corecteze listele de intretinere. Mai mult de atat, de la declansarea conflictului, achit intretinerea prin transfer bancar, dar nu o inregistreaza corect. Care este consecinta nerespectarii unei hotarari judecatoresti? Multumesc anticipat pentru raspunsuri
buna ziua,
1. dupa legalizarea sentintei va sfatuiesc sa le adresati o NOTIFICARE scrisa, eventual prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire, atasand copie de pe sentinsa solicitnd corectarea listelor.
2. daca nu vor lua in considerarea aceasta notificare va puteti adresa unui executor judecatoresc
discutati cu presedintele, nu cu administratorul, care este un salariat...
Multumesc mult pt sfaturi si promptitudine
La asociatie a ajuns sentinta scrisa de la judecatorie? Dv. ati primit-o?
Da , deja am ridicat legalizarea si este definitiva!