avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea 205/2015, micsorare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea 205/2015, micsorare pensie

Sunt Pencu Tita si sunt pensionara si as vrea sa stiu daca ma incadrez in lege deosrece mie mi sau luat 5 la suta din pensie pentru asigurari de sanatate pentru faptul ca am depesit prin venitul meu pensia minima ,si as vrea sa stiu lucru acesta

Alte discuții în legătură

Despre legea 205/2015 Pencutita Pencutita sunt pensonara si am platit asigurari de sanatate deoarece am depasit pensia minima pe economie si vreau sa stiu daca ma incadrez in lege pentru restituire ... (vezi toată discuția)
P.f.a.-uri sunt obligate sa plateasca pensiile? lupearobertmihai lupearobertmihai As dori sa stiu daca eu ca PFA sunt obligat sa platesc la casa de pensii, pentru pensia de limita de varsta? (vezi toată discuția)
Asigurare de sanatate handicap Lungu Constantin Lungu Constantin Am fost cu sotia la medicul de familie si a refuzat sa-i mai elibereze reteta compensata 100% conform certificatului de handicap permanent, pe motiv ca a ... (vezi toată discuția)