avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... despre legea 205/2015
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

despre legea 205/2015

sunt pensonara si am platit asigurari de sanatate deoarece am depasit pensia minima pe economie si vreau sa stiu daca ma incadrez in lege pentru restituire

Alte discuții în legătură

Despre legea 205/2015 Pencutita Pencutita sunt pensonara si am platit asigurari de sanatate deoarece am depasit pensia minima pe economie si vreau sa stiu daca ma incadrez in lege pentru restituire ... (vezi toată discuția)
Taxe pentru contract prestari servicii Stefan-Florin Stefan-Florin Buna ziua! Am incheiat un contract de prestari servicii, suma bruta fiind de 3000 lei. Angajatorul opreste 10%, adica, 300 de lei, impozitul pe venit, iar ... (vezi toată discuția)
Sunt obligat sa platesc asigurari sociale chiar daca nu vreau si nici nu ma intereseaza pensia de stat? jimistyle jimistyle Sunt persoana fizica autorizata si prestez niste servicii, as vrea sa stiu clar daca sunt obligat sa platesc la fondul public de pensii ! Precizez ca platesc ... (vezi toată discuția)