avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 255 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... I.I. fara activitate - Ce va plati, conform noului Cod ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

I.I. fara activitate - Ce va plati, conform noului Cod Fiscal?

Buna ziua!
Daca este vorba de o I.I. fara activitate, ce va plati conform noului Cod? Pana acum se platea cota parte din norma de venit, din ianuarie vor fi obligatorii cotele CAS si CASS din salariul minim pe economie?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Impozitare pfa multiple coduri caen StefanPetruCornel StefanPetruCornel Buna ziua, In cazul unui PFA cu urmatoarele coduri CAEN: 6201 - Sistem real ( nu am gasit codul CAEN in tabelul cu normele de venit ) 7410 - Sistem real ... (vezi toată discuția)
Plata cass la ii cristiclaudiu cristiclaudiu Buna ziua. Pana in luna ianuarie 2013, am avut deschisa o intreprindere individuala. In afara de aceasta am mai desfasurat activitatea de agent de asigurari, ... (vezi toată discuția)
Cass datorat de femeile insarcinate SCosmina SCosmina Buna ziua, Conform Art 154 Alin 1 litera g) din Codul fiscal, eu inteleg ca femeile insarcinate (indiferent de luna de sarcina) ar trebui: -sa fie exceptate ... (vezi toată discuția)