avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Legea mama eroina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Legea mama eroina

Buna seara asi vrea sa stiu daca sau facut pana acum cereri pt mama eroina
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:34, 8 Februarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca nu s-a adoptat legea, nu vad ce solicitari sa se depuna.
Ultima modificare: Joi, 16 Noiembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna seara,
Nici macar proiectul acestei legi nu exista asa ca ........ ne existand legea nu se poate formula o cerere pentru ceva ce nu exista.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României .

In prezent, se afla la Camera Deputatilor.
Buna dimineața
As dori sa stiu exact daca proiectul de lege mama eroine sa aprobat si când se va pune in vigoare.
Nu s-a adoptat inca legea, astfel nu vad ce acte sa depuneti.

Alte discuții în legătură

Legea mamei eroine MARY-MARY MARY-MARY Buna ziua.Am inteles ca s-a aprobat legea pt mama eroină si ca s-a publicat si in monitorul oficial.este adevarat?Daca da ce acte am nevoie si de cand se pot ... (vezi toată discuția)
Bani pentru mame eroine ileana ely ileana ely Buna ziua! vroiam sa va intreb daca s- a aprobat legea care spune .ca mamele care au cel putin 3 copii vor beneficia de un ajutor de 15000 de lei? si unde se ... (vezi toată discuția)