Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Legea mama eroina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Legea mama eroina

Buna seara asi vrea sa stiu daca sau facut pana acum cereri pt mama eroina
Daca nu s-a adoptat legea, nu vad ce solicitari sa se depuna.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna seara,
Nici macar proiectul acestei legi nu exista asa ca ........ ne existand legea nu se poate formula o cerere pentru ceva ce nu exista.
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României .

In prezent, se afla la Camera Deputatilor.
Buna dimineața
As dori sa stiu exact daca proiectul de lege mama eroine sa aprobat si când se va pune in vigoare.
Nu s-a adoptat inca legea, astfel nu vad ce acte sa depuneti.