Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contributii administratori si directorii societate ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contributii administratori si directorii societate comerciala de la 1.01.2018 ?

in concret , care sunt contributiile ce se platesc de administratorii unei societati pe actiuni , care au incheiat contract de mandat , potrivuit caruia primesc o remuneratie /indemnizatie de administratior in Consiliul de administratie ?
Si directorii primesc o indemnizatie lunara asimilata salariilor ce contributii se platesc de directori cu 1.01.2018 daca , aceasta categorie intra in acoperirea contributiilor cu 1.01.2018?
george-neagu, moderator