avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 139 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prescriere debit cass
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prescriere debit cass

In luna noiembrie 2012 am vindut cota de 1/2 din imobilul pe care l-am mostenit de la tata .
La acea data nu realizam venituri si nu am stiut de plata cass. Am achitat numai impozitul pe venit,oprit de notar.
La ce data se prescrie debitul de plata a CASS la ANAF ? Mai exact va rog sa imi spuneti data de la care nu mai pot fi executata ?
Ultima modificare: Marți, 2 Ianuarie 2018
marusca, utilizator

Alte discuții în legătură

Cota contributie asigurari sociale marusca marusca Parintii mei au fost coproprietari a unui apartament,cel in care locuiau.Tata a decedat 1993 iar eu am mostenit cota lui iar mama a vindut cota ei catre fiica ... (vezi toată discuția)
Contributia de asigurari de sanatate marusca marusca Fiica mea se afla in urmatoarea situatie.In luna septembrie 2012,fiind salariata,a cumparat de la bunica ei o cota de 1/2 din imobilul bunicii.Ulterior ... (vezi toată discuția)
Contribuții cass reținute la sursă în cuantum mai mare dar nevirate tomela tomela Bună dimineața! La sfârșitul anului trecut , când m-am interesat de cuantumul impozitelor pe care le aveam de achitat , am aflat întâmplător de ... (vezi toată discuția)