Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar cu steluta, chemat in garantie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar cu steluta, chemat in garantie

Buna ziua. Dosarul principal a fost o actiune de recuperare a unor facturi neplatite catre un furnizor de utilitati. Acum titularul contractului cu furnizorul s-a intors cum era normal catre alte persoane ce ar fi trebuit sa contribuie si ei la acele utilitati, dar care nu au platit.

Cineva dintre ceilalti utilizatori a depus la procesul initial o intampinare atasand acte prin care si-a facut dovada platii cotei la utilitatea incriminata.

Intrebarea este daca acele dovezi sunt proba la dosar si pentru procesul cu steluta, sau trebuiesc depuse iar.

Multumesc.
mdDentist, utilizator