Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pensia, venit luat in calcul la indemnizatie?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pensia, venit luat in calcul la indemnizatie?

Buna ziua.Datele problemei sunt acestea:Sot si sotie cu vechime in lucru neintrerupta peste 12 luni,sotie gravida in 3 luni.Dorim sa dam drept de tutore tatalui sotiei pentru a beneficia acesta de indemnizatia de crestere copil.Acesta a fost miner si s-a pensionat la 45 de ani iar in prezent lucreaza la stat in cadrul unui spital(vechime 8 luni).
Intrebarea mea este:La calculul indemnizatiei de crestere oferita se ia in considerare si venitul realizat din pensia acestuia?
Luminita1234, utilizator