avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... PROCEDURA ANULARE FILA CEC PIERDUTA DE S.C.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

PROCEDURA ANULARE FILA CEC PIERDUTA DE S.C.

Buna seara.

O societate a pierdut 5 file CEC necompletate.

Cautand pe net, am observat faptul ca in baza legii 59/1934 se promoveaza o actiune pe instanta, competenta revenindu-i judecatoriei de la sediul societatii comerciale.

Ca etapa premergatoare, societatea trebuie sa completeze 4 declaratii Anexa 4 a.

Exista modele separate pentru persoane juridice? sau administrator completeaza Declaratia cu datele lui personale?

Alte proceduri in afara de cele descrise mai sunt? Multumesc.

Alte discuții în legătură

Cec in alb, garantie Alex28 Alex28 Lucrez de ceva vreme cu un client, care a mai avut intarzieri la plata, dar minore. La un moment dat, acum vreun an, crescand valorile, mi-a dat un cec in alb, ... (vezi toată discuția)
Anulare cec in alb catadragu catadragu societatea M da societatii Y o fila CEC in alb, care reprezinta garantia la contractul incheiat intre cele doua societati. Societatea Y nu isi executa ... (vezi toată discuția)
Fila cec kordo kordo buna. an anul trecut am avut colaborare comerciala cu o firma de materii prime de la care am cumparat materiale de constructii . la inceput am facut contract ... (vezi toată discuția)