avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Fals in acte sau abuz de incredere?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Fals in acte sau abuz de incredere?

Buna seara!
Daca o persoana care a subinchiriat un apartament, nefiind proprietar legal al imobilului a facut un contract (neinregistrat nicaieri legal) intre 2 parti: cel care a subinchiriat si chiriasul, acel contract este un fals in acte sau abuz de incredere?
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Cum imi recuperez apartamentul? cris.petra cris.petra Buna ziua! Anul trecut am inchirat un apartament unei persoane fizice pe o perioada de 1 an. Contractul a fost inregistrat la fisc. Recent am aflat ca aceasta ... (vezi toată discuția)
Pot subinchiria apartament prin airbnb? Cris-T Cris-T Buna ziua, Recent mi-a venit ideea de a subinchiria un apartament in regim hotelier prin airbnb. După ceva documentație am aflat ca legal se pot ... (vezi toată discuția)
Contractele dintre proprietar si chirias - de care, in ce conditii costel2 costel2 1)Ce sanctiuni atrage un contract de închiriere facut între chirias si proprietar de comun acord ,neînregistrat legal ? 2)Poate un proprietar sa ofere un ... (vezi toată discuția)