avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere cu permisul suspendat in Germania
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere cu permisul suspendat in Germania

Am predat permisul pe data de 16 ianuarie 2018 pentru depasirea limitei de viteza pe o perioada de o luna in germania, eu locuind aici, iar astezi am fost prins de politie conducand mi au cerut permisul le am spus ca nu il am ca lam predat si mi au spus ca e grav si ca voi primi un plic acasa. Intrebarea mea este ce pot sa patesc ?
Cel mai recent răspuns: georgeRA , utilizator 12:58, 30 Octombrie 2021
Puteti sa fiti condamnat pentru conducerea fara permis. Exista si alte solutii care se pot da, nu numai o condamnare
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Ianuarie 2018
AvTudor_com, utilizator
Ce pot sa mai patesc altceva? Si ce fel de condamnare ?
Buna seara,

Sfatul meu este sa luati legatura cu un avocat din Germania .

Intrebati-l daca puteti plati cautiune .Si care este procedura juridica de acolo.

Cu drag
Unde s-a petrecut fapta de conducere fara permis? Suspendarea a avut loc in Germania, depistarea ulterioara a avut loc in Romania?
Ambele in germania

Alte discuții în legătură

Conducere cu permisul.supendat GeorgeMeclejan GeorgeMeclejan Buna dimineata , in data de 09.06.2018 am fost oprit de catre un echipaj de politie si mi-ua suspendat permisul pe 90 de zile pentru o alcoolemie de ... (vezi toată discuția)
Dosar penal iftimie92 iftimie92 Buna ziua, in luna 06.2013 in jurul orelor 01-00 am fost oprit de un filtru al politiei rutiere la tineretului conducand o masina cu numere de germania. Masina ... (vezi toată discuția)
Conducere fara permis robertrobert000000 robertrobert000000 Buna seara.Am si eu o intrebare daca-mi poate raspunde cineva. In urma cu 2 luni am fost oprit de catre organele de politie dintr-o comuna unde locuiesc ... (vezi toată discuția)