Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere cu permisul suspendat in Germania
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere cu permisul suspendat in Germania

Am predat permisul pe data de 16 ianuarie 2018 pentru depasirea limitei de viteza pe o perioada de o luna in germania, eu locuind aici, iar astezi am fost prins de politie conducand mi au cerut permisul le am spus ca nu il am ca lam predat si mi au spus ca e grav si ca voi primi un plic acasa. Intrebarea mea este ce pot sa patesc ?
Puteti sa fiti condamnat pentru conducerea fara permis. Exista si alte solutii care se pot da, nu numai o condamnare
AvTudor_com, utilizator
Ce pot sa mai patesc altceva? Si ce fel de condamnare ?
Buna seara,

Sfatul meu este sa luati legatura cu un avocat din Germania .

Intrebati-l daca puteti plati cautiune .Si care este procedura juridica de acolo.

Cu drag
Unde s-a petrecut fapta de conducere fara permis? Suspendarea a avut loc in Germania, depistarea ulterioara a avut loc in Romania?
Ambele in germania