Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie privata pe un drum vicinal?c
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie privata pe un drum vicinal?c

Am o proprietate cu deschidere la un drum vicina,Primaria ma trimite pe mine sa-i dau in judecata pe cei ce au construit pe acel drum,o societate privata fara sa respecte autorizatia de constructie si mai ales ca unul din actionari este functionar la primarie.
Stiu ca este lega 50/1991 ,cap.III.,art.33 ,raspunderi si sanctiuni care spune cu totul altceva.
Chiar am postat pe pagina mea de facebook toate actele adunate
-Angelica Gica Ciubuc-,deorece e foarte greu sa fac fata unui proces.
Ciubuc Angelica, utilizator