avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Construire capelă mortuară
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Construire capelă mortuară

Există legislație specială pt. construirea capelelor mortuare ? Trebuie să fie îndeplinite niște condiții aparte față de celelalte construcții ? De exemplu: trebuie construite în afara localităților, sau în cimitir ? Dacă există legislație specială în această direcție, puteți să-mi scrieți care este acea ?
Vă mulțumesc anticipat pt. ajutor !

Alte discuții în legătură

Capelă mortuară PV2010 PV2010 Există lege specială pt. locația și constrirea capelelor mortuare ? Mă interesează dacă capela mortuară se poate construi pe teren intravilan sau numai ... (vezi toată discuția)
Buna seara, va rog frumos să mă lămuriți daca se poate, asupra ... LarisaS. LarisaS. Buna seara, Va rog frumos să mă lămuriți daca se poate, asupra unei situații și anume: Locuiesc intr-un sat unde cimitirul nu aparține nici ... (vezi toată discuția)
Functionare casa mortuara camellia27 camellia27 Buna ziua, in cazul in care se doreste functionarea unei capele mortuare (intr-o cladire deja existenta - un depozit) intre case de locuit dintr-un cartier de ... (vezi toată discuția)