avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Mai este obligatoriu sa platesti contributiile PFA la ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Mai este obligatoriu sa platesti contributiile PFA la nivelul trimestrului IV al anului trecut?

Inca nu mi-e clar daca pot plati fractionat, daca trebuie sa platesc conform delaratiei 600 pe 2018 pe care deja am depus-o si daca pana se lamuresc lucrurile prin legislatie,trebuie sa tin cont de prevederile codului fiscal care imi cere sa platesc pe trim 1 2018 suma aferenta trimestrului IV al anului trecut . In acest caz tremenul de plata ar ramane tot 25 martie 2018,nu-i asa? Este cineva mai informat? Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Taxe trim 4 2017 gabon77 gabon77 BUNA ZIUA CUM TREBUIE SA MA COMPORT CU TAXELE PE TRIM 4 2017 , SA SCHIMBAT CEVA SAU TOT ASA RAMAN PE TRIM 4 . PRECIZES CA SUNT TITULAR SI IN ACELAS TIMP ... (vezi toată discuția)
Impozit pe profit 2014 str8 str8 Potrivit prevederilor art.34 alin. ( 1) din Codul fiscal, declararea si plata impozitului pe profit, cu exceptiile prevazute de prezentul articol, se ... (vezi toată discuția)
Nelamurire depunere declaratia 100, trim iv, an 2011 carmelalita carmelalita Daca exercitiul financiar nu se va incheia pana la 25 februarie 2012, cum trebuie depusa decl. 100, pentru trimestrul IV a anului 2011? - cu o suma cel putin ... (vezi toată discuția)