Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu fara plata

O societate are in concediu fara plata 2/3 din salariati pe o periaoda de
2 luni .(nu au lucrari de productie deci nu au ce sa faca la munca).Ma intereseaza daca se opereaza in Revisal aceste concedii fara plata. Daca da in ce perioada .
MarcMarimar, utilizator
Daca s-au suspendat si c.i.m. pe durata CFP , atunci suspendarea se opereaza in REVISAL.

Termen :
perioada, cauzele de suspendare şi data încetării suspendării contractului individual de muncă, cu excepţia cazurilor de suspendare în baza certificatelor medicale, se transmit cel târziu în ziua anterioară datei suspendării/datei încetării suspendării, cu excepţia situaţiei absenţelor nemotivate când transmiterea în registru se face în termen de 3 zile lucrătoare de la data suspendării;.
Daca nu se suspenda CIM-urile pentru concediul fara plata, ce obligatii am ca si unitate?
MarcMarimar, utilizator
Niciuna in ceea ce priveste REVISAL-ul.
Niciuna in ceea ce priveste REVISAL-ul. Dar contributii la stat pentru aceasta perioada, se platesc daca nu suspend contractul?
Nu aveți ce contribuții sa plătiți. ..... pe durata CFP nu se plătește salariu.