Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributii datorare de investitor imobiliar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributii datorare de investitor imobiliar

O persoana fizica inregistrata in scopuri de tva a vandut in perioada iulie -decembrie 2017 cateva apartamente care erau finalizate inca din iunie, deci in perioada iulie-dec are numai venituri. Pentru vanzari a platit taxa de 3% la notar. Ce impozite si contributii la pensie , samnatate are de achitat in acest an aferente vanzarilor din 2017. Se face mentiunea ca acestea nu sunt singurele venituri ,este angajat si a luat si dividende . multumesc
george-neagu, moderator