Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Veridicitatea unei citații. Cum aș putea verifica ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Veridicitatea unei citații. Cum aș putea verifica și afla mai multe date despre dosar? Pare o înșelătorie

Buna ziua,
Am primit pe adresa mea personala de email urmatoarea citatie:

“From: Tribunalul Bucuresti<executor.im@executorii.ro>
Date: 16 June 2018 at 22:17:31 EEST
To: d...............@............ro
Subject: Citatie NR 21938/06/2018

Citatie

emisa la date de: 6/16/2018
Dosarul NR.21938/06/2018
Materia: Civil
Stadiul Procesual: Fond

Stimata doamna/stimate domn,

Sunteti chemat in aceasta instanta, camera 11, Complet C2-civil,
in data de 25 iunie 2018, ora 8:30 in calitate de parat,
in proces cu Miron Anghel Tiberiu in calitate de reclamant.

In caz de neprezentare a partilor , judecata se va face in lipsa,
daca se solicita in scris acest lucru de catre una dintre parti.

Prin inmanarea citatiei , sub semnatura de primire, personal ori
prin reprezentant legal sau conventional (email,sms,etc) ori prin
functionarul,
sau persoana insarcinata cu primirea corespondentei pentru un
termen de judecata, se considera ca aveti in cunostinta si
termenele de judecata ulterioare aceluia pentru care citatia v-a
fost inmanata.

Pentru detalii suplimentare puteti suna la numerele de telefon:
0727656979 sau 0720396759

Sorina Matei , Grefier

Judecatoria Sector 2 Bucuresti
Bulevardul Unirii 37, Bucuresti 030823, Romania”

Am cautat pe portal numarul dosarului si numele reclamantului si nu am primit nici un rezultat......
Nu am sunat la numerele indicate pentru ca ma gandesc ca este o tentativa de inselatorie si vreau sa verific mai intai veridicitatea citatiei.
Cum as putea verifica si afla mai multe date despre dosar?

Multumesc,

Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Este clar o tentativa de inselaciune, desi nu inteleg exact ce se urmareste, ignorati acest mesaj.
Este o inselatorie!
Cum ma sfatuti sa actionez?
Pot sa ma indrept asupra detinatorului domeniului executorii.ro?
Multumesc,
Va sfatuiesc sa stergeti mesajul si sa va continuati viata, cu siguranta nu aveti impotriva cui sa va indreptati.
Tentatia de a suna la numerele de telefon indicate este foarte mare!
Cred ca sunt numere cu suprataxa!