Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot fi promovata la studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot fi promovata la studii superioare

Lucrez in administratia locala si anul acesta adica 2009 am terminat facultatea respectiv Universitatea Spiru Haret specializarea contabilitate informatica gestiune forma id . In 2006 cand m-am inscris la aceasta universitate acest profil avea autorizare la id . Intrebarea este pot fi promovata la studii superioare , am adeverinta de la Universitate licenta am sustinut-o in iulie .
1. din cate stiu posturile la bugetari sunt blocate.
2. puteti in masura in care sunt posturi disponibile conform studiilor absolvite. Faptul ca intre timp a-ti absolvit o forma de invatamant superior nu obliga angajatorul sa creeze un nou post
Promovarea in sistemul bugetar pentru persoanele care sunt absolvente ale unei forme de invatamant de nivel superior se face prin transformarea postului ocupat, asa ca nu asta ar fi problema... ceea ce este important este ca atributiile detinute de dvs. sa fie in specialitatea studiilor (adica sa desfasurati actvitati care impun folosirea cunostintelor dobandite in facultatea de contabilitate - contabil, operator taxe si impozite, etc. in nici un caz asistenta sociala sau starea civila:D).
Succes!,
Va multumesc pentru raspuns sunt operato rol adica tin evidenta veniturilor intr-o primarie prin urmare atributiile mele corespund cu specialitatea absolvita
Din cate am aflat, din mas media, cei ce au absolvit Spiru Haret invatamant la distanta nu vor beneficia de diploma intru-cat aceasta forma de invatamant la aceasta facultate nu are acreditare!

Studentii care nu au urmat o specializare acreditata in cadrul Universitatii "Spiru Haret" nu vor avea diplome de absolvire recunoscute de Ministerului Educatiei, Cercetarii si Inovarii (MECI).

53 de centre teritoriale pentru invatamant la distanta functineaza ilegal, noua dintre acestea fiind peste hotare, in Italia, Israel, Franta, SUA, Canada, Austria, Germania, Republica Moldova si Spania, potrivit informatiilor furnizate de MECI.

Cele 25 de facultati ale Universitatii, care au 49 de domenii de licenta si 53 specializari sau programe de studii, au autorizare de functionare provizorie sau acreditare atat pentru invatamantul de zi, frecventa redusa sau la distanta.

Absolventii din 2009 vor primi diplome cu antetul ministerului numai pentru facultatile autorizate provizoriu sau acreditae din cadrul "Spiru Haret".

Afla care specializarile acreditate din documentul atasat.

Studentii care nu au urmat o specializare acreditata in cadrul Universitatii "Spiru Haret" nu vor avea diplome de absolvire recunoscute de Ministerului Educatiei, Cercetarii si Inovarii (MECI).

53 de centre teritoriale pentru invatamant la distanta functineaza ilegal, noua dintre acestea fiind peste hotare, in Italia, Israel, Franta, SUA, Canada, Austria, Germania, Republica Moldova si Spania, potrivit informatiilor furnizate de MECI.

Cele 25 de facultati ale Universitatii, care au 49 de domenii de licenta si 53 specializari sau programe de studii, au autorizare de functionare provizorie sau acreditare atat pentru invatamantul de zi, frecventa redusa sau la distanta.

Absolventii din 2009 vor primi diplome cu antetul ministerului numai pentru facultatile autorizate provizoriu sau acreditae din cadrul "Spiru Haret".

Afla care specializarile acreditate din documentul atasat.

Studentii care nu au urmat o specializare acreditata in cadrul Universitatii "Spiru Haret" nu vor avea diplome de absolvire recunoscute de Ministerului Educatiei, Cercetarii si Inovarii (MECI).

53 de centre teritoriale pentru invatamant la distanta functineaza ilegal, noua dintre acestea fiind peste hotare, in Italia, Israel, Franta, SUA, Canada, Austria, Germania, Republica Moldova si Spania, potrivit informatiilor furnizate de MECI.

Cele 25 de facultati ale Universitatii, care au 49 de domenii de licenta si 53 specializari sau programe de studii, au autorizare de functionare provizorie sau acreditare atat pentru invatamantul de zi, frecventa redusa sau la distanta.

Absolventii din 2009 vor primi diplome cu antetul ministerului numai pentru facultatile autorizate provizoriu sau acreditae din cadrul "Spiru Haret".Am luat de pe edu .ro lista specializarilor acreditate si am incercuit facultatea mea si specializarea care avea autorizare id