Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale aceeasi adresa ca punct de lucru la 2 societati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

aceeasi adresa ca punct de lucru la 2 societati

am voie sa inchiriez un apartament cu 3 camere la 2 firme ce vor sa deschida punctele de lucru acolo, administratia financiara spune ca da dar registrul comertului ?
adriana1972, utilizator
atita timp cit spatiul inchiriat este bine delimitat, pentru fiecare dintre chiriasi, nu este nici un fel de problema in ceea ce priveste incheierea contractului cu fiecare din ei.
va multumesc , sa inteleg ca nu se intampla nimic daca vor figura 2 firme pe adresa comuna, va rog ce inseamna delimitare precisa, sa specificam in contractul de inchiriere ce camera ( suprafata) si care este spatiul comun?
Da , puteti . Trebuie specificata doar camera ( eventual numerotate 1,2, etc )pentru fiecare dintre societati .
nu trebuie modificat planul cadastral , sau trebuie undeva inreg. aceasta numerotare , in planul casei nu am asa ceva
Pot fi chiar trei firme ,care au puncte de lucru.Punctele de lucru nu se verifica la Registru Comertului.Numai unicitatea sediilor.Dar si in acest caz puteti avea trei sedii de firme, cu conditia ca fiecare sa fie clar delimitat.