Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz contract de munca pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz contract de munca pe perioada determinata

Buna ziua. Am in contract de munca pe perioada determinata de 3 luni ( proba) in care scrie ca trebuie sa dau un preaviz de 20 zile in cazul de demisie. Avand in vedere ca este contract pe perioada determinata se poate demisiona decat cu notice fara preaviz de 20 zile sau este nevoie de preaviz? Mentionez ca functia ocupata este de casier. Va multumesc anticipat
Buna ziua. Contractul este pe perioada determinata de 3 lunii sau este pe perioada nedeterminata dar cu perioada de proba de teri lunii?
determinata de 3 luni, pe perioada cuprinsa intre ....si....
Mirana11, utilizator
Si in cazul acestui contract de munca ce perioada de proba aveti stipulata? Va aflati in aceasta perioada?
Da ma aflu in aceasta perioada.
Care este data inceperii activitatii ?