avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Permis de conducere suspendat sau anulat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Permis de conducere suspendat sau anulat

Am fost oprit de un echipaj de politie avan o concentrație de alcoolemie de 0.64 alcoolemie pur în aerul expirat.de trei săptămâni nu știu nimic..mi se poate elibera o dovadă până la finalizarea anchetei
Nu vi se poate elibera dovada de circulație. Exista un dosar penal
Vi s-a eliberat dovada inlocuitoare fara drept de circulatie.
Da mi sa eliberat pe loc iar mașina miau dus-o ei acasă
Întrebarea mea este până intra dosarul pe rol îmi poate da dovadă cu drept de circulație
Cat dureaza cercetarile veti avea dreptul de conducere suspendat.

Alte discuții în legătură

Conducere fara permis TheGodfather TheGodfather Risc sa fac inchisoare daca am fost oprit de politie si nu posedam permis de conducere pentru nici o categorie? Mentionez ca nu am alte antecedente penale. (vezi toată discuția)
Permis de conducere amana aplicarea pedepsei Ionut Alupului Ionut Alupului Buna ziua am si eu aceiasi problema ... instanta mia dat amanarea aplicari pedepsei iar procuroru a facut apel la ce trebuie sa ma astept in aceasta ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie 0.64 în aerul expirat (măsurare cu etilotestul) mcchris mcchris Buna ziua. Am facut o mare prostie si as avea nevoie de niste sfaturi competente. Am fost depistat cu 0.64 mg/l la etilotest dupa ce am consumat 3 beri intr-un ... (vezi toată discuția)