Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... NUMAR ZILE CONCEDIU DE ODIHNA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

NUMAR ZILE CONCEDIU DE ODIHNA

Buna ziua!
Sunt bibliotecar, cu o vechime de 30 ani, la cate zile de concediu de odihna am voie intr-un an?
Va multumesc!
Buna ziua.
In contractul de munca cate zile sunt trecute?
Dar in Regulamentul intern, Contractul Colectiv de Munca?
Au fost trecute 25 de zile.
Si in regulament, CCM nu se face nici.o diferentiere pe aceasta tema legata de numarul zilelor de concediu in functie de vechimea in munca?
Daca nu, atunci acelea sunt zilele la care aveti dreptul.
25 de zile lucratoare aveti dreptul ...lucrand in sectorul bugetar , numarul de zile sunt mentionate in acte normative .
Multumesc!