avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 352 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... NUMAR ZILE CONCEDIU DE ODIHNA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

NUMAR ZILE CONCEDIU DE ODIHNA

Buna ziua!
Sunt bibliotecar, cu o vechime de 30 ani, la cate zile de concediu de odihna am voie intr-un an?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: cameliachivereanu , utilizator 10:05, 12 Decembrie 2018
Buna ziua.
In contractul de munca cate zile sunt trecute?
Dar in Regulamentul intern, Contractul Colectiv de Munca?
Au fost trecute 25 de zile.
Si in regulament, CCM nu se face nici.o diferentiere pe aceasta tema legata de numarul zilelor de concediu in functie de vechimea in munca?
Daca nu, atunci acelea sunt zilele la care aveti dreptul.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
25 de zile lucratoare aveti dreptul ...lucrand in sectorul bugetar , numarul de zile sunt mentionate in acte normative .
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Durata concediu de odihna diferita conform vechimii in munca LuandaCazan LuandaCazan Buna ziua, am o nelamurire: exista vreo reglementare legala in vigoare care sa monitorizeze zilele de concediu acordate salariatilor, sau este totul la ... (vezi toată discuția)
Concediu dupa reangajare Danisan Danisan Buna ziua, n-am gasit nicaieri un raspuns asa ca ma adresez dvs. Sotia a intrat in perioada de pensionare cu data de 1 dec.2018. Afost reangajata cu ... (vezi toată discuția)
Concediu marinica71 marinica71 la cate zile de concediu am dreptul daca am 17 ani vechime? (vezi toată discuția)